THE ROMANIAN ORTHODOX ARCHDIOCESE IN THE AMERICAS
BISERICA ORTODOXĂ ROMÂNĂ SFÂNTUL CALINIC DE LA CERNICA
ST. CALLINICUS OF CERNICA ROMANIAN ORTHODOX CHURCH
PO BOX 102 Spotsylvania ,VA , 22553
 
 
 
CONDUCEREA BISERICII / CHURCH DIRECTORY
 
Preot paroh-administrator/ Parish priest-administrator: Părintele/Father Daniel Adrian Ene frdanielene@gmail.com
 
Preot slujitor / Parish priest: Părintele/Father Marian Jianu
Phone : 540 426 9232
 
 
Consiliul Parohial / Parish Council:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Președinte/ President: Valentin Vlonga valentinvlonga@gmail.com
Vicepreședinte/ Vicepresident: Claudiu Bota botaclaudiu@yahoo.com
Trezorier / Treasurer 1 : Ionel Bosinceanu ionelbosinceanu@gmail.com
Secretar / Secretary: Mirela Catuneanu mirela.catuneanu@gmail.com
Epitrop1: Robert Molnar robert_molnar2001@yahoo.com
Epitrop 2: Ciprian Jurj jciprian2001@yahoo.com
Auditor 1: Maria Sauciuc mariasauciuc@yahoo.com
Auditor 2: Ana Roxana Fadur anaparascan@yahoo.com
Paraclisier: Vasile Epure cristina76bv@yahoo.com
Corespondență / Correspondence: Maria Sauciuc mariasauciuc@yahoo.com
Președintă AROLA* / AROLA* President: Mihaela Ella Coman Aranghel ella_coman@hotmail.com Vipreședintă AROLA* / AROLA* Vicepresident: Camelia Costas camelia4vali@yahoo.com
Trezorier / Treasurer: Iulia Bosinceanu iuliabosinceanu@gmail.com
 
Copiii Școlii de Duminică sunt încredințați în grija următoarelor doamne:
 
Grupa/ Group B (8-12 ani/yo) : Cristina Epure cristina76bv@yahoo.com
Grupa/ Group A (4-7 ani/yo): Iulia Bosinceanu iuliabosinceanu@gmail.com
 
 
 
* Asociația Auxiliară a Femeilor Ortodoxe Române din America / Association of the Romanian Orthodox Ladies Auxiliaries in the Americas ( “AROLA”)

© Created by St.Callinicus Church

  • Misiunea Sfantul Calinic